FEIGLGALLERY & GRANDHOTEL PUPP

FEIGL GALLERY s potěšením oznamuje navázání spolupráce s GRANDHOTELEM PUPP a zahájení výstavy současné realistické a figurativní tvorby ze soukromé sbírky pana Pavla Feigla, která zahrnuje a představuje díla vysoké umělecké hodnoty absolventů Akademie výtvarného umění z již zaniklého Ateliéru Zdeňka Berana.

GRANDHOTEL PUPP prošel výraznou rekonstrukcí, která slavný Grandhotel přiblížila k jeho prvorepublikové tradici, a to zejména díky kvalitním českým firmám.

„Pupp je tradiční český hotel, a proto jsou pro něj důležité české značky mající přesah do zahraničí. K tak tradičnímu hotelu, jako je Grandhotel Pupp, patří i umění, a proto jsme navázali spolupráci s FEIGL GALLERY, jelikož zastupuje současné české umělce. Samozřejmě potřebujeme jen tu nejvyšší kvalitu.“ říká Jindřich Krausz, generální ředitel. A to vskutku do detailu. Nechybí skvosty karlovarské sklárny Moser, porcelánky Thun; minerální voda Mattoni ani tradiční likér Becherovka. Atmosféru dokresluje samohrající piano české značky Petrof, speciální hodiny Prim, obuv Baťa i legendární bonbóny Hašlerky.

FEIGL GALLERY je ctí být v takové prvotřídní společnosti a jednotlivé výstavy zaměřuje systematicky s důrazem na to nejlepší a nejzásadnější ze současné české realistické tvorby. Projekt FEIGL GALLERY má za cíl prezentaci a hlavně narovnání pohledu společnosti na klasickou malbu a vyzdvihnout uměleckou hodnotu děl autorů, která jsou neprávem umisťována na okraj uměleckého vnímání z důvodu malé tzv. „intelektuální kreativity” oproti abstraktním dílům, která převažují v současné umělecké společnosti.

Projekt FEIGL GALLERY se za dobu své existence od roku 2010 zařadil mezi přední soukromé art galerie. Jako jedna z mála jde proti zjednodušování malby tzv. uměleckými zkratkami a podporuje malíře, kteří své tvorbě obětují čas, preciznost a opravdový um ve štětci či tužce a vládnou filigránskou přesností jako mistři umění 18. - 19. stol.

Sběratel a majitel galerie Pavel Feigl postupně rozšiřuje své původní umělecko-obchodní směry, a to zejména prodej starého umění 19. stol. a začátku 20. stol. a restaurování a prodej nábytku art deco a umění 20. let 20. stol., o sbírku nejdříve obrazů významného českého umělce a profesora na AVU Zdeňka Berana a v průběhu času také i o studenty a žáky Ateliéru profesora Zdeňka Berana např. Karla Balcara, Pavla Holase, Pavla Holého, Martina Velíška, Jana Mikulky, Zdeňka Trse, Jana Uldrycha, Alžběty Josefy, Jana Gemrota, Marka Slavíka, Leoše Suchana, Marka Koláře a další. Od loňského roku galerie dále rozšiřuje a upřesňuje svůj směr a začíná se věnovat i dalším umělcům ztvárňujících českou současnou figurativní tvorbu.

FEIGL GALLERY má tak ve své sbírce fascinující díla ikon hyperrealistické tvorby a českou špičku ve svém oboru.

Dopřejte si umění. Dopřejte si krásu. Každodenně. Těšíme se v Grandhotelu Pupp.

Slavnostní zahájení 8. června 2020, Grandhotel Pupp, Karlovy Vary

Prof. Zdeněk Beran │ Zdeněk Trs │ Jan Uldrych │Alžběta Josefy │ Marek Slavík │Blanka Nováková │ Pavel Holas │ Martin Velíšek │ Zdeněk Daněk │ Pavel Holý │ Leoš Suchan │ Zuzana Dvorská Šípová │ Karel Balcar │ Jan Gemrot │ Marek Kolář │ Jan Mikulka

FEIGL GALLERY

GRANDHOTEL PUPP │Mírové náměstí 2 │360 01 Karlovy Vary│ Tel.:+420 605 20 60 20│ pavel.feigl@feiglgallery.com│ www.feiglgallery.com

Kontaktujte nás

FEIGLGALLERY

Mobil: +420 605 206 020

E-Mail: pavel.feigl@feiglgallery.com

Adresa: Na Příkopě 18, Praha 1, 110 00